2002-1998

1996

1990

Největší úspěchy

Pořádně to všechno začalo juniorskými tituly v letech 2010 až 2013. Slavili jsme dohromady pět titulů v dvojkolkách nejen v Česku, ale zejména v Evropě. Pro nás všechny to byl velký úspěch. Následně přišla další výzva v podobě přesedlání do vozu Fabia S2000. S tímto autem jsem zažil skvělý rok a půl, vyhranou Valašskou Rally a patří mu velké díky za pomoc k zatím největšímu "dospělému" úspěchu. Ve druhé třetině sezóny 2016 jsme totiž z Rally Bohemia museli odstoupit kvůli velice složité poruše motoru. Ještě v té sezoně jsme tak museli udělat rychlé rozhodnutí - přesedlat na Fabii R5. Celou sezónu v MČR jsme nakonec zakončili na výborném druhém místě. Já i celý tým jsme si to moc užili. Věřím, že podobné sezony už brzy zase přijdou, od té doby se nám totiž větší dílčí úspěch bohužel zatím vyhýbá. Všichni ale věříme v lepší zítřky a děláme pro to naprosté maximum.

2020

Výzva s názvem VW Polo R5

Na začátku roku 2020 jsme s Racing21 pod vedením Vojty Štajfa připravili spolupráci o startu s vozidlem VW Polo R5 navíc pod hlavičkou Benzina Orlen Racing Team. přípravy na novou sezónu.

Zajímá mě více

2019

Do třetice všeho...

Bohužel ani letošní sezona nebyla v našem týmu asi pro nikoho podle představ. Hodně nás brzdily technické problémy, kvůli kterým jsme přišli v některých závodech o velký výsledek.

2018

Rok zvykání

Před sezonou začalo být čím dál jasněji, že do nadcházejících závodů s velkou pravděpodobností už s Fabií R5 vstupovat nebudeme. A to se i potvrdilo, protože díky uzavření spolupráce s oční klinikou Gemini, která koupila tehdy speciál Ford Fiesta R5, jsme přesedlali do tohoto vozu. Bylo to pro nás všechny něco úplně nového a jiného. Pro mě osobně to znamenalo velkou výzvu, ale už dopředu mi bylo jasném, že to bude obtížné, a to se i potvrdilo.

2017

V Evropě rok blbec

Tahle sezona pro nás byla druhou, ve které jsme závodili už se speciálem specifikace R5. Rozhodli jsme se, že bychom chtěli startovat jak v českém mistrovství, ale i v Evropě. Stalo se tak. Ovšem příliš v dobrém na to ale vzpomínat asi nebudeme. Všechno špatné, co se nám za sezonu přihodilo, bylo pak korunované dvěma událostmi. Nejprve nehodou na Azorech, kde jsme z dobře rozjetého závodu šli přes střechu. O to horší, že to bylo z průběžně hodně dobrého třetího místa a navíc s půjčeným autem...

2016

Pořídili jsme si R5!

V polovině sezony bylo jasné, že Fabia S2000 již nestačí na novější R5, a tak tým Jana Černého pořídil zbrusu novou R5!

Znovu v barvách Mogulu!

Zdánlivě podobný scénář čeká na Jana s Petrem i letos. Pod hlavičkou MOGUL Racing Teamu jsou však v českém mistrovství očekávány výrazné výsledky.

2015

Zpět ve voze S2000!

V týmu MOGUL Racing Team se Jan s podporou Romana Kresty účastnil Mistrovství České republiky.

Jan Černý pod záštitou Romana Kresty

Po ukončení kariéry jezdce rally se Roman Kresta rozhodl podpořit nějakého talentovaného juniora. A jím nebyl nikdo jiný, než Jan Černý.

2014

Účast v juniorském mistrovstí Evropy

Jan s Pavlem Kohoutem soutěžil v juniorském mistrovství Evropy a zejména úvod sezóny se jim velmi vydařil! To vše s Peugeotem 208 R2.

Nahlédnutí do juniorského mistrovství světa

Vedle úspěšného participování v juniorském mistrovství Evropy, zkusil Jan také zabojovat v Mistrovství světa. Za volantem Citroënu DS3 R3T však zůstalo jen u jednoho startu.

Pavel Kohout po sezóně ukončil kariéru

Po dlouhých 8 letech trvání spolupráce posádky Černý-Kohout se Pavel rozhodl z prostředí motorsportu odejít. S Janem však zůstávají přáteli i nadále.

První test v továrním týmu

V září 2014 dostal Jan příležitost testovat s továrním týmem Peugeot jejich novou 208 R5. Jednalo se o asfaltový test na Korsice.

2013

Mistr České republiky v 2WD

V roce 2013 Jan s Pavlem vyhráli český národní šampionát v rally ve skupině vozidel s jednou poháněnou nápravou. Řídili při tom skvělý Peugeot 208 R2.

Účast v mistrovství Evropy s S2000

Kromě startů v ČR se Jan s Pavlem objevili v Mistrovství Evropy. Jejich autem byla Škoda Fabia S2000, jeden z nejlepších závodních speciálů této třídy.

2012

Mistr Evropy v 2WD

Jan s Pavlem získali titul Mistrů Evropy ve skupině vozidel s jednou poháněnou nápravou a to s Citroënem DS3 R3T.

Kromě titulu Mistrů Evropy získal Jan s Pavlem i titul Mistrů ČR a to se stejným vozem, Citroënem DS3 R3T.

Založení týmu Černý Racing

Po několika sezónách, kdy si Jan s Pavlem závodní auta pronajímali, rozhodli se založit vlastní tým. A ten funguje dodnes. Prvním vozem byl Citroën DS3 R3T.

2011

Účast ve WRC Academy

Jan s Pavlem byli společností Pirelli vybráni, aby se účastnili programu pro začínající talentované jezdce v rámci mistrovství světa s vozem Ford Fiesta R2.

Tovární posádka Impromat Motorsportu

Honza s Pavlem byli před sezónou osloveni, jestli by se nepodíleli na vývoji vozu Škoda Fabia R2, který ve svých dílnách stavěla firma Impromat Motorsport

Mistři Sprintrally v 2WD

Střídavě s Citroënem DS3 a Renaultem Clio R3 získali Jan s Pavlem titul v mistrovství jednodenních rally v ČR.

První start s vozem WRC

Na Setkání mistrů v Sosnové Jan poprvé okusil jízdu se speciálem třídy WRC. Jeho prvním „wéercéčkem“ byla Škoda Fabia WRC.

2010

Vítězství v prologu Rallye Monte Carlo

Jan s Pavlem sezónu 2010 zahájili na Rallye Monte Carlo, kde se s Renaultem Clio R3 blýskli nejen vítěztvím v prologue v rámci kategorie.

Kromě Rallye Monte Carlo se Jan s Pavlem objevili ještě na několika závodech mistrovství Evropy. Výsledkem byl titul ve skupině 2WD.

Během roku 2011 se Jan s Pavlem stali i mistry České republiky ve skupině vozidel s jednou poháněnou nápravou.

Starty s 4x4 ve Sprintrally

Kromě velkého mistrovství se Jan s Pavlem objevili také ve sprintrally.

2009

Se čtyřkolkou v Evropě

Kromě domácího šampionátu zavítal Jan s Pavlem na tratě v rámci evropského šampionátu.

Přechod do vozu 4x4 Turbo

Po první plnohodnotné sezóně Jan s Pavlem přesedlali do silného vozu Subaru Impreza.

2008

První start s vozidlem 4x4 Turbo

Na Rally Kralovice dostali Jan a Pavel k dispozici Subaru Impreza STi. Jejich první start skončil vítězstvím.

Starty s Peugeotem 206 RC

Po obdržení plnohodnotné licence Jan usedl za volant silného Peugeotu 206 RC.

První ”rána” v Rally

Jednou to přijít muselo. Jan Černý navigován Ivanem Hrubým na Horácké rally Třebíč zaparkoval svou 206 na kraji lesa.

2007

Jan Černý vítězem poháru mládeže

Jan využil nově vzniklého šampionátu pro nezletilé a v silné konkurenci vyhrál celý šampionát!