Mistr České republiky v 2WD

Mistrovství ČR jsme zahájili v Rakousku, stejně jako Evropu, protože Jänner Rallye se započítávala do obou šampionátů. Více k této soutěží říkám v záložce, která hovoří o naší cestě za titulem Mistrů Evropy 2012 v 2WD. Co je však důležité, podařilo se nám vyhrát :)

Proto jsme pokračovali na další závod, Valašskou Rally 2012. Do závodu jsme nastoupili asi tak jak by se mělo, zajeli jsme několik hodně dobrých časů i v celkové klasifikaci :) Ale pak přišlo to, co nás bohužel u DS3ky trápilo celý rok, vytekl nám přední tlumič, který byl z českých silnic evidentně vyvedený z míry :). Na druhý den se nám bohužel stalo to samé... Přesto jsme první místo v kategorii „dvoukolek“ udrželi. A to bylo hlavní. Celkově bylo cítit, že DS3 nám vyhovuje a my s ní umíme být hodně rychlí. To mě strašně motivovalo!

Po Valašce nás v Česku čekala Rallye Český Krumlov. Naprostá klasika s přetěžkými zkouškami, slepými horizonty a skvělou atmosférou. Bohužel, zase nás potkaly potíže s předními tlumiči. Během soutěže jsme koupili sice nové, které měl pan Pletka skladem, ale pro mě to bylo psychicky velmi nepříjemné. Je těžké věřit autu, když jako lousknutím prstu přestane mít podvozek ve správné kondici. Ale nakonec se vše povedlo skvěle a my vyhráli 2WD! Prostě bomba, často jsme zlobili i silnější auta… Bohužel, na rally došlo k nehodě, na jejiž následky později zemřel spolujezdec Aleš Zimolka, což samozřejmě celkový dojem všem pokazilo…

Třetím podnikem mistrovství byla Rallye Hustopeče, hodně specifická soutěž mezi vinicemi se spoustou prachu za sucha a samozřejmě, se spoustou bláta za mokra :) Ani jedno ale není dobré pro dvoukolky, protože ty pak nemají trakci a na auta s pohonem všech kol opravdu ztrácí… Ze začátku jsme zkoušeli nové brzdové destičky, které nás hodně přibrzdily, což by asi měly, ale ne v tomto smyslu :) Po chvilce se přehřály a bylo to děsné. Pro nás další zkušenost, vrátili jsme původní destičky a bylo to super. I díky tomu se nám opět podařilo vyhrát v kategorii. Prostě skvělé :) Musím vyzdvihnout výkon Emila Trinera, české ikony rally. Tenkrát nás pěkně naháněl s podstatně slabším autem!

Jak skvělá byla rally v Hustopečích, tak hrozná byla Rally Bohemia. Byla dalším podnikem, při kterém zemřel spolujezdec. A to jeden z nejlepších. Na třetí rychlostní zkoušce havaroval Máca Semerád a následky této havárie nepřežil jeho parťák a skvělej člověk, Bohouslav Ceplecha. S Martinem jsme spolu začínali již v poháru mládeže, kde už tenkrát startoval s Bohoušem. Velmi nás to všechny zasáhlo.

Přestože jsme byli poměrně ovlivnění událostma poslední doby, vrchol sezóny – Barum Rallye – se nezadržitelně blížil na my vinou tragédie na Bohemce odjeli jen minimum kilometrů, rozhodli jsme se startovat na Rallysprintu Pačejov, čili závodě tzv. „malého mistráku“. Pačejov je relativně nedaleko Příbrami a navíc má krásné zkoušky. I start na tomto závodě skončil vítězstvím a co do výsledků, začalo se ukazovat, že rok 2012 pro nás bude skvělá sezóna.

Po Pačejově jsme rovnou směřovali do Zlína, na „Barumku“. Jak jsem již popisoval v cestě za Evropským titulem, protože ve Zlíně se jel závod, který byl součástí jako českého, tak evropského šampionátu, Barumka se nám velmi vydařila a my opět zvítězili. Bylo to skvělé, nicméně opět se dostavila, v sezóně 2012 tak známá, trpká příchuť. Na jedné z posledních vložek totiž zemřel jeden divák. Tato sezóna byla zkrátka neskutečně smolná.

Posledním podnikem v mistrovství ČR byla naše domácí Rally Příbram, srdeční záležitost. Závod nám vyšel naprosto fenomenálně, protože jsme nakonec obsadili páté místo v absolutní klasifikaci! Doteď mám v hlavě RZ Vystrkov, je prostě skvělá. Na její první průjezd jsme zvolili příliš tvrdou směs, na druhý jsme ale zrychlili o celých 20 s! Vzpomínám si také, že jsme v závodě párkrát přehnali nasazení a couvali. Potkaly nás i technické problémy, když nám praskla hadice od servořízení a to přestalo fungovat. Prostě závod jak má být! Nervy až do konce a nakonec skvělé umístění. Kromě pátého místa absolutně jsme i vyhráli kategorii :)

Na závěr sezóny jsme přijali nabídku a pořádně se se Subarem WRC vyblbli na Setkání Mistrů na okruhu v Sosnové.

A jak to celé vypadá z mého pohledu, to můžete vidět tady :):

Jak jsem již říkal v sekci o Mistrovství Evropy 2012, tento rok jsme z 10 startů jich 10 proměnili ve vítězství… :) To se asi už jen tak nepodaří, i když, kdo ví! :)