Starty s Peugeotem 206 RC

Sezónu 2008 jsem zahájil se Škodou Fabia ještě v rámci poháru mládeže, kdy jsem takto nastoupil do dvou soutěží – konkrétně ve Vyškově a Tišnově. To už jsme se ale chystali další velký krok. Od pana Vaňáče jsme koupili Peugeot 206 RC, dvoulitr, který už oproti prakticky neupraveným autům z poháru mládeže uměl upalovat. Peugeot byl kvůli pár úpravám zařazen do skupiny A7, ve skutečnosti se ale jednalo o docela sériové auto.

Náš první závod trval do třetí rychlostní zkoušky, kde mi to tak úplně nevyšlo v jedné pravé zatáčce. Více se k první havárii v rally vyjadřuju v záložce „První „rána“ v rally“.

Mým spolujezdcem byl pořád Ivan „Tvára“ Hrubý, což platilo i na následující soutěž, kterou byla známá a těžká rally Bohemia. Tam nám během soutěže stávkovalo auto, takže jsme závod spíš jen projížděli, než abychom opravdu závodili, ale i tak jsme měli z některých RZ dobrý pocit :)

Třetí závod s 206 RC přinesl velkou premiéru. Ivana Hrubého na místě spolujezdce vystřídal můj velkej kamarád, Pavel Kohout. Tato premiéra, mimochodem na rallysprintu Kopná, proběhla opravdu ve velkém stylu, protože jsme vyhráli ve třídě:) A ve dvoukolkách jsme skončili pátí, což také nebylo vůbec k zahození. Tehdy jsem prohlásil:

Lepší premiéru jsme si s Pavlem asi nemohli přát. Vyhrát takto náročnou soutěž po tak pěkném souboji je rozhodně úspěch. Bohužel jsem však nebyl příliš spokojen s nastavením našeho vozu, protože podvozek nefungoval zrovna optimálně. Jinak nás ale nepotkaly žádné technické potíže. Věřím, že pokud se nám povede vyladit nastavení, auto bude velmi rychlé!

Po odstoupení na technickou závadu v Pelhřimově jsme vyrazili do Prachatic. V závodě panovaly poměrně těžké podmínky, kdy neustále pršelo. Hodně vody bylo už i na seznamovacích jízdách a já si moc přál, aby pršelo i během závodu. To se povedlo a já tak mohl jet za mých oblíbených podmínek. Vše vyšlo skvěle a my skončili druzí ve dvoukolkách. Ještě lepší pak bylo celkové 12. Místo. To s ohledem na naše auto i zkušenosti znamenalo ohromný výsledek :)

Po zbytek sezóny se nám vcelku dařilo a třeba v Jeseníkách se nám podařilo zopakovat úspěch z Prachatic. Pro další závod ve Vsetíně jsme se tak zkusili posadit za volant už správného závodního auta - Renaultu Clio R3. Popravdě, hlavní motivací bylo, že naše 206 byla nemocná na převodovku a s tímto nápadem přišel náš známý, Honza Vaňáč. S Cliem jsme postupně zrychlovali a nakonec vyhráli třídu a dojeli šestí v dvoukolkách. S 206 bych byl určitě rychlejší, ale na první svezení v opravdu závodním speciálu to nebylo zlé! :)

Poslední dva závody sezóny jsme jeli se Subaru Impreza od Dana Běhálka. Ale o tom více v záložce „První start s vozem 4x4 Turbo“.