Jan Černý Rally3 Start Rally Monte Carlo

Jan Černý drží první místo WRC3 také po druhé etapě Rallye Monte Carlo

Jan Černý se postavil na startovní rošt Rallye Monte Carlo a od první rychlostní zkoušky se ujal vedení v kategorii WRC3. V první etapě získal důležitý náskok a je plně připraven na další vložky.

 

Středa 19. 1.: Letošní Mistrovství světa v rallye 2022 začalo 90. ročníkem Rallye Monte Carlu. Na start se kromě světových legend letos postavili i Jan Černý a Petr Černohorský ze slovenského Jantar Teamu. „Jsme v Monaku, podařilo se nám připravit nový Ford Fiesta Rally3 a dnes startujeme. Očekával jsem upřímně víc sněhu, ale nakonec je všude převážně sucho, až na jednu vložku, kde je asi pět kilometrů jen sníh a led. Počasí je parádní, třináct stupňů, svítí nám sluníčko. Ale v noci mrzne, takže závody budou hodně závislé na správných informacích od špionů a náročné na chyby. Věřím, že jsme připraveni, máme za sebou dva dny testů a mám z toho dobrý pocit. Zítra večer začínáme tou první etapou. Těším se!“

start
Luceran

Čtvrtek 20. 1.: Jan Černý si úspěšnější start snad ani nepředstavoval. Hned v první vložce získal náskok 17,1 sekund na druhého Pajariho. „Povedl se nám skvělý úvod, jsme ve vedení po dvou RZ. Ta první byla extrémně náročná. Do první půlky bylo sucho, super atmosféra, krásné technické zatáčky, ale po kopci se to zlomilo a začalo to dost klouzat. Po náskoku z první vložky jsem do druhé RZ šel až moc opatrně, chtěl jsem šetřit pneumatiky i auto a hlavně jsem nechtěl riskovat. I přes to tam padl hezký čas, takže jsem moc spokojený.“ První den tedy Jan Černý zakončil s náskokem 21,2 sekund.

rallye monte carlo
rallye monte carlo

Pátek 21. 1.: „Máme za sebou druhý den a druhou etapu Rallye Monte Carlo. Vedeme, to je prostě bomba! Jak to ze začátku vypadalo jednoduše, že podmínky jsou fajn, svítilo sluníčko, tak nakonec to bylo ukrutně náročné. Neustále se mění povrch, jsou tam mokrá, vlhká i zmrzlá místa, ale i sucho. Používáme tedy různé kombinace pneumatik, no je to prostě masakr závod. Jsem moc šťastný, že jsme tady, je to bomba. Svět je prostě svět,“ komentuje Jan Černý. Společně se spolujezdcem Petrem Černohorským tak do třetí etapy Rallye Monte Carlo vstoupí jako prozatím nejrychlejší v kategorii WRC3.

 

Fanoušci mohou Jana Černého s Petrem Černohorským podpořit na sociálních sítích, kde budou pravidelné informace o průběhu závodu, který probíhá do 23. 1. 2022.

 

Online výsledky: https://www.ewrc-results.com/results/72281-rallye-automobile-de-monte-carlo-2022/

Jantar Team, Jan Černý