Mistr České republiky v 2WD

Rok 2013 byl pro nás díky startům s Peugeotem 208 R2 o hodně veselejší. Toto auto je prostě skvělá hračka na hraní. K 208 R2 jsme se dostali s podporou Peugeot ČR, kdy jsme se stali posádkou Peugeot Sport Česká republika.

Naše závodění jsme zahájili na Rallye Šumava, na kterou jsme ještě neměli vlastní auto, a tak jsme si jej museli půjčit z Itálie. Důvod byl jednoduchý, všechny 208čky byly v té době prodané a žádná ke koupi zkrátka nebyla.

Závod jako takový se nám poměrně vydařil, ale trošku nás zazlobilo auto, kdy náš neustále přibržďovaly problémy s řemenem alternátoru. Naštěstí, Peugeot tyto problémy do budoucna vyřešil, nicméně na Šumavě jsme se s tím hodně potrápili. Výsledné druhé místo ve třídě tak nebylo nijak ostudné! Dalším závodem byl Krumlov, který se nám velmi podařil. My už startovali s naším autem a celkově se vyšplhali na osmé místo. Na to neměl žádný ze závodníků vozidel s předním náhonem odpověď, a tak jsme vcelku v pohodě třídu vyhráli.

Naladěni z Krumlova jsme pokračovali na Rallye Hustopeče. Zde taky vše probíhalo docela dobře, až do jedné levé zatáčky. Bohužel, přestože jsme měli od špiónů informaci, že je v zatáčce hodně nečistot, čekali jsme jich podstatně méně… Výsledkem byla návštěva křoví. Nebylo to nějak zásadní pro auto, ale náš čas to ovlivnilo hodně. Nakonec jsme skončili čtvrtí mezi vozidly s jednou poháněnou nápravou. To se zkrátka stává.

Poučeni z chyb v Hustopečích jsme odjeli do Mladé Boleslavi, kde jsme se s 208 měli účastnit Rallye Bohemia, závodu s nádhernými tratěmi. Velmi jsme se těšili, ale výsledek nás zklamal. Dojeli jsme až pátí mezi auty s jednou poháněnou nápravou. Důvodů bylo víc, ale hlavním byl použitý dlouhý převod… Auto zkrátka nejelo, většina zatáček byla pro rychlost, která odpovídala 2-3 stupni, ale ani jeden z nich nebyl ten správný. Bylo to velké zklamání, ale zároveň další zkušenost a poučení, takže dobrý.

Po Bohemce následoval největší a nejznámější závod v České republice – Barum Rally. A sním přišel další skvělý výsledek pro nás, neboť jsme vyhráli třídu „dvoukolek“. Bylo to o to cennější, protože Barumka je součástí evropského šampionátu. Opravdu skvělý závod!

Posledním závodem sezóny byla naše domácí Rally Příbram. Bohužel, ta byla poznamenána tragédií, kdy zemřel mladý nadějný spolujezdec Jan Jinderle jun. Po této události byl závod anulován.

Celkově jsme se stali mistry ČR ve třídě 2WD, neboli aut s jednou poháněnou nápravou. Jsme za to velmi rádi a děkujeme Peugeotu ČR za možnost hájit jeho barvy v České republice!